Aktualności

nasze bieżące aktualności

Funkcjonowanie Zakładu w czasie epidemii. Aktualizacja 30.04.2020r. (spotkania on-line, nowe przyjęcia)

Kategorie: Bez kategorii

Informujemy, że w związku z epidemią:

1. Odwołane BEZTERMINOWO są wszystkie spotkania grupowe w siedzibie Zakładu.

Organizujemy spotkania grupowe on-line z użyciem programu zoom.

Harmonogram uaktualniamy i publikujemy raz w tygodniu w postaci ogłoszenia na naszej stronie internetowej, stronie Facebook, profilu Twitter.

Zachęcamy do śledzenia i uczestnictwa!

INSTRUKCJE INSTALACJI ZOOM

O powrocie do spotkań grupowych „na miejscu” poinformujemy w stosownym czasie.

2. Odwołane są BEZTERMINOWO wszystkie osobiste spotkania w siedzibie Zakładu.

Osoby kontynuujące leczenie mogą korzystać z naszych usług telefonicznie lub online po umówieniu się z terapeutą poprzez telefoniczny kontakt z sekretariatem.

Dane teleadresowe: www.uzaleznienia.siemianowice.pl/kontakt

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 możliwe są też konsultacje z terapeutami dyżurującymi, jeśli Wasz osobisty terapeuta jest niedostępny.

Nadal możliwe jest uzyskanie teleporady lekarzy-psychiatrów, a w ich ramach e-recept i e-zwolnień.

NOWOŚĆ!
Możliwe są przyjęcia nowych osób do terapii. Podczas zgłoszenia telefonicznego zakładamy historię choroby (kartotekę) i podajemy szczegóły uzyskania teleporady z terapeutą.

Możliwe, że będziemy prosić Państwa o wylegitymowanie się przy użyciu elektronicznych środków przekazu, które umożliwiają połączenie video.

3. Ze względu na charakter choroby, jaką jest uzależnienie, prosimy wszystkich naszych uzależnionych pacjentów o krótki telefon „kontrolny” raz w tygodniu w godzinach od 7:00 do 18:00 z informacją o długości abstynencji i zwięzłym opisem swojego samopoczucia.

Powyższe ma spełniać funkcję „dobrego zwyczaju” – zachęcić Was do skontaktowania się ze swoim trzeźwieniem i samopoczuciem, motywować do regularności i planowania czasu na swoje trzeźwienie, dawać okazję do poproszenia o dłuższą rozmowę, jeśli taka byłaby porzeba.


Do zobaczenia!

Zespół SPZTUiW