Aktualności

nasze bieżące aktualności

Szanowni Pacjenci uzależnieni, współuzależnieni, DDA, DDDR!


Wychodząc naprzeciw Waszym i naszym potrzebom zorganizowania spotkań grupowych w warunkach epidemii informujemy, że od przyszłego tygodnia organizować będziemy spotkania społeczności, póki co, na platformie ZOOM oraz kontynuować będziemy relaksacje na żywo na www.facebook.com/spztuiw


Terminy:

– społeczność dla osób uzależnionych (z wyjątkiem uzależnienia od zachowań seksualnych): poniedziałek o 17:00,

– społeczność dla członków rodzin i bliskich osób uzależnionych: wtorek o 17:00,

– społeczność dla DDA i DDDR: środa o 17:00,

– społeczność dla osób uzależnionych od zachowań seksoholicznych: czwartek o 17:00,

– relaksacje na żywo na Facebook dla wszystkich pacjentów (i tu wyjątkowo – dla nie-pacjentów również): piątek o 17:00.

HARMONOGRAM MOŻĘ ULEC ZMIANOM, PROSIMY O ŚLEDZENIE OGŁOSZEŃ!


Czego należy się spodziewać? Połączymy się, opowiemy o swoim ostatnim tygodniu – sytuacji, zajęciach, uczuciach, pobędziemy razem.


Co trzeba zrobić, żeby dołączyć?

1. Zainstaluj aplikację ZOOM na urządzeniu, z którego chcesz się łączyć.

Instrukcje: NA KOMPUTER

oraz NA TELEFON/TABLET (film pokazuje instalację na telefonie/tablecie z systemem android, ale użytkownicy iPhone-ów/iPad-ów zamieniają tylko krok pierwszy: korzystają z aplikacji App Store, a nie Google Play).

2. Przetestuj i poznaj aplikację: spróbuj połączyć się z innym użytkownikiem, sprawdź jak obsługiwać kamerę i jak uruchamiać i wyciszać mikrofon. Oczywiście instrukcje podawać będziemy też podczas spotkań.

3. Przypomnij sobie podstawowe zasady kontraktu terapeutycznego i zasad terapii i upewnij się, że podczas uczestnictwa będziesz mógł/mogła zapewnić sobie ich przestrzeganie, szczególnie w zakresie tajemnicy (nikt poza Tobą nie może słyszeć tego, co mówią inni uczestnicy spotkania – jeśli nie możesz być na czas spotkania sam/a, zadbaj o zamknięte pomieszczenie – pokój, samochód etc 🙂 – słuchawki, najlepiej z mikrofonem), terytorium (o sprawach terapii mówimy na terapii, nawet online), abstynencji (nie bądź pod wpływem alkoholu/narkotyków/leków nie przepisanych przez lekarza podczas połączenia).

4. Wyślij na nasz adres mailowy: kontakt@uzaleznienia.siemianowice.pl wiadomość z informacją, że jesteś chętny/a do wzięcia udziału w spotkaniu społeczności
(podaj rodzaj społeczności, datę, podpisz się), a odeślemy Ci link, w który trzeba będzie kliknąć/puknąć, żeby dołączyć do spotkania w wyznaczonym czasie oraz hasło, które trzeba będzie podać podczas połączenia.

Na powyższy adres można również słać pytania.

Do zobaczenia/usłyszenia on-line!
Wasz Zespół